epicondilita

Reumatisme degenerative

Postata de gabyta cu 14 ani in urma.

acum 3 ani am fost diagnosticata cu epicondilita, aparuta brusc cu imposibilitatea de a tine in maini o SIMPLA FOAIE DE HARTIE. am facut 6 luni tratament cu un medicament(scuze ca nu mai tin minte care) si m-am simtit bine. acum 2 saptamani am inceput sa simt furnicaturi si senzatie de amortire in mana stinga la degetele, mare si aratator impreuna cu o durere care vine de pe coloana mai jos putin de coloana cervicala(am si spondiloza bineinteles).aceste simptome(mai putin durerea care persista)apar si dispar ,dar sunt cam zilnice sunt foarte incomode. durerea de umar care are (zic si eu!!!)rezonanta in tot bratul stang este puternica , nu pot dormi noaptea nici pe partea stanga nici macar pe dreapta cu mana pe corp. ESTE O DURERE SURDA CARE TINDE SA DEVINA INSUPORTABILA! va rog frumos , un sfat profesionist pana reusesc sa ajung la medicul specialist(stiti, e vorba de timp!).in ultimul timp am fost stresata foarte mult la serviciu, are vreo relevanta asta vis-a-vis de ce mi se intampla?multumesc anticipat .

Raspunsuri (7)

Adina

acum 14 ani

Salutare,
pentru ce aveti dv. ar fi bine sa cautati un kinetoterapeut care sa va vina la domiciliu, si cu siguranta va va ameliora situatia, utilizand doar exercitiu fizic medical si poate si masaj.

gabyta

acum 14 ani

multumesc foarte mult pentru sfat.

laurentiu u

acum 10 ani

Am epicondilita la cotul drept cam de un an si jumatate.Am facut infiltratii cu diprofos si laser,ultra sunete si ultra scurte dar nu se observa niciun progres.Va rog sa mi dati un sfat.Ce as mai putea sa fac ca sa mi ameliorez durerea?Va multumesc

laurentiu u

acum 10 ani

Am epicondilita la cotul drept cam de un an si jumatate.Am facut infiltratii cu diprofos si laser,ultra sunete si ultra scurte dar nu se observa niciun progres.Va rog sa mi dati un sfat.Ce as mai putea sa fac ca sa mi ameliorez durerea?Va multumesc

Takacs Attila

acum 10 ani

va recomand tratamentul bowen. nr tel dr:0744254854 dr Radu Ionela

DanaSerban

acum 9 ani

Buna ziua,

V-ati tratat epicondilita urmand tratamentul Bowen?

Dana

acum 9 ani

Buna ziua,

Ati reusit sa va tratati epicondilita?Mi-ar fi de ajutor sa stiu ce tratamente ati facut si care dintre ele au dat( daca au dat) rezultat.Multumesc!