e reumatism sau artroza sau altceva?

Reumatisme degenerative

Postata de alinabubulina cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De 2-3sapt ma confrunt cu o problema serioasa. Ma doare latura externa a labei piciorului stang, de la degetul mic si pana la mijlocul piciorului. La inceput ma durea diar cand calxam, ca si cum cineca mi-ar fi strivit oasele piciorului..Acum ma doare pana si la atingere sau cand stau in repaos. Durerea e asa de puternica la mers, incat ma face sa schiopatez. Am crezut ca am un os fisurat (durerea radiaza pe picior in sus daca strang p***a piciorului) dar acum s-a mutat si la piciorul celalalt, desi nu e f pronuntata. Am observa ca latura exterioara a talpii(marginea piciorului) se si incalzeste si de vreo 2 ori am avut si mancarimi. Acum am vazut asa ca un fel de umflatura sau denivelare care se afla la o distanta de 10-15 cm de degetul mic.. nu stiu daca a foat tot timpul acolo, dar cert este ca acum am observat-o pt ca ma doare...Cam acolo este zona in care ma doare cel mai mult, desi e greu de specificat precis. Va rog ajutati-ma cu o idee despre ce ar putea fi, pt ca nu pot merge la un medic decat peste cel putin o luna. Am 31 de ani. 1.63cm and 60kg. Fac munca de birou. Port pantofi comozi. Multumesc.

Raspunsuri (1)

MONICA

acum 8 luni

exact cu aceeasi problema ma confrunt si eu! Ti-a raspuns cineva in astia 9 ani?