dureri

Reumatisme degenerative

Postata de tymber92 cu 12 ani in urma.

ma doare mana stanga cotul si mi se lasa dureri trecatoare pot afla de ce am facut analize la sange si mi au zis ca nu am probleme cu inima infarct mi au facut si cardiograma de la ceo fi oare oboseala sau ceva de gen ?

Raspunsuri (4)

vi

acum 12 ani

Cotul poate sa te doara daca te sprijini in el cat stai la calculator.Li se intampla multor persoane care au o pozitie vicioasa la calculator. Ar putea chiar sa-ti amorteasca degetul mic deoarece pe la cot trece un nerv, nervul ulnar a carui afectare duce la amortirea degetului mic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

intradevar o cauza frecventa de durere izolata la acel nivel este pozitia vicioasa, dupa cum scrie si ''vi''. totusi, daca nu este cazul, daca durerea persista mai multe saptamani, daca nu se amelioreaza la antiinflamatorii (banuiesc ca vi s-au prescris pana acum), atunci ar trebui sa continuati investigatiile. ne-ati putea spune mai mult despre dumneavoastra? cum ar fi: ce anume va doare mai clar, articulatia cotului si articulatia mainii sau musculatura/oasele, mai aveti si alte dureri, cand anume au aparut durerile, cum se manifesta, sunt continue, se accentueaza la o miscare anume, cedeaza sau nu la medicamente, sunt mai pregnante dimineata si apoi cedeaza/se amelioreaza, etc....

va urez o seara buna

tymber92

acum 12 ani

ma dor artiiculatia maini adica incheietura poi am avut si o luxatie dar ma doare si la cot durerea nu sta vine si trece

tymber92

acum 12 ani

durerile au mau fost poate si anul trecut .multumesc frumos ca ma ajutati