dureri

Reumatisme degenerative

Postata de ramocias cu 14 ani in urma.

am dureri foarte mari la nivelul genunchilor,doar cand ma aplec si cand ma ridic .nu am fost la medic,as dori un sfat . va multumesc

Raspunsuri (2)

Adina

acum 14 ani

Buna ziua,
este posibil sa aveti gonartroza (reumatismul articulatiei genunchiului), dar diagnosticul trebuie sustinut doar cu examen radiologic.
Recomandarea mea este sa mergeti la un medic reumatolog deoarece acest tip de afectiune netratata in timp util, poate avea repercusiuni grave asupra art. genunchilor.

Dr. Bar Marius

acum 14 ani

Poate fi gonartroza , sdr femuro-patelar, condromalacie dar pentru a decela eu as incepe cu un consult ortopedic asa cum trebuie , si in functie de patologie o explorare imagistica.