dureri reumatice

Reumatisme degenerative

Postata de niculina_pusa cu 12 ani in urma.

buna .as dorii un tratament naturist pt dureri de poliatrita reumatoida .ceva pt ameliorarea durerilor.va multumesc

Raspunsuri (3)

colnago

acum 12 ani

Un tratament naturist (adjuvant) poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni Original. Are (si) un efect de calmare a diferitelor dureri. Nu are contraindicatii, nu creaza dependenta. Mama mea a suferit de acesta boala, in ultimii patru ani a ei nu a avut dureri reumatice, insa, desigur, nu s-a vindecat dar macar nu a simtit dureri , datorita acestui remediu naturist.

niculina_pusa

acum 12 ani

va multumesc mult .

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati unui serviciu de reumatologie ( la fiecare 3 luni) pentru o evaluare clinica si paraclinica , pentru urmarirea evolutiei, pentru revizuirea tratamentului. ar fi bine sa apelati la medicatia antialgica in dozele recomandate de medicul reumatolog.