dureri mari la mana dreapta

Reumatisme degenerative

Postata de anam73 cu 12 ani in urma.

Daca ma poate ajuta cineva,ii multumesc din suflet!
-de 3 saptamani dorm doar in pozitia sezut.Ma doare ingrozitor mana dreapta din umar, imi sunt amortite 2 degete si am luat 1 folie intreaga de diclofenac cu omez, 10 comprim de ketonal forte cu ranitidina, si nu e nici o ameliorare.Am mana dreapta rece mereu, si cand ma culc nu pot sa dorm pe nici o parte ca ma doare ingrozitor mana, ci doar la 120grd.pe spate.Precizez, am 38 ani.Va rog cine-mi poate spune ce sa fac, sau ce sa iau ca nu mai rezist. Va multumesc!!

Raspunsuri (6)

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Daca n-ati facut-o pana acum, ar fi bine sa luati legatura cu un medic reumatolog.

Dara

acum 12 ani

Nu cumva lucrezi la calculator si te spijini in cot? Sau ai o munca ce solicita cotul? ori te-ai lovit la cot? Stiu ca amorteala degetului mic este din cauza traumatizarii acestei zone, cotul Trece pe la cot un nerv, nervul ulnar care, daca este apasat, lovit,,,,, duce la amortirea degetului mic. Ar trebui un control neurologic. Sanatate.

titadenis

acum 11 ani

ce p***a e dr dute si fa rmn am patit si eu si sunt operata de hernie cervical

titadenis

acum 11 ani

am fost la reumatologie si a fost groasnic

viorica

acum 10 ani

dute de urgenta la neurochirurgie cu un RMN cervical la spitalul de urgenta universitar la dr.Teleanu.am 40 ani si de doua saptamini dorm pe scsun si amfost la dr.Teleanu si am facut tratament cuGabagamma de 300 si acum pot sa dorm durerile sau diminuat.Sanatate multa sunama la nr.0726 23 23 31

Utilizator11619028957

acum 3 ani

Același lucru si la mine, am facut intr un final tomografie si mi au gasit ca discul cervical era deplasat. Dureri de omoplat cu umar si mana infernale, nu gaseam pozitie sa dorm. 3 săptămâni zi de zi numai durere. Am facut epidurala, cortizon si mi a trecut dar dupa 3 zile. Este posibil sa aveti același lucru.