Dureri lombare

Reumatisme degenerative

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

daca cu diagnosticul de discopatie lombara care dateaza ce catvia ani buni mai bine de 10 de cand am diagnostucul, si cu ulcer dodenal pe baza nervoasa si cu insuficienta renala de 30 de ani

Raspunsuri (15)

Daniel15277165

acum 16 ani

La ce va referiti. Fiti mai explicita!!!

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Doresc sa cunosc tratamentul ptr. durerile de spate localizate in partea de jos a spatelui, acestea dispar dupa un masaj local cu unguent gen diclofenac 5% dar reapar dupa 3-3 zile .Doresc sa cunosc cauza si daca exista vreun remediu de alte medicamente ptr. a scapa DEFINITIV de acest NECAZ
Multumesc si astept sfaturile dvs.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua!am o bunica care sufera in ultima vreme de dureri lombare...durerile ei vin din zona coloanei si se intind spre burta...cer sa mentionez ca este bolnava de diabet de tip I...credeti ca durerea asta o fi din cauza bolii pe care o are...daca stiti vrun tratament mai bun sa ma contactati.Va multumesc!

andrei125111062

acum 15 ani

durerile lombare nu cedeaza decat atat cat tine efectul unguentului. durerile vor disparea numai in momentul in care verebrele vor fi reasezate. tratament(durata depinde in functie de starea muschilor , a vertebrelor, a discurilor intervvertebrale, cronicitate...): chiropraxie, hirudoterapie, apiterapie, kinetoteapie. probata si cu rezultate, metoda e veche de cateva sute de ani nu este exerimentala. 0762280475.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o durere in zona lombara ma pot misca face sport pot fugi dar cu disconfort. am 16 ani vreau sa mentionez ca merg la sala de fortza de vreo 2 luni durerea o am de vreo 3 ... cu cateva zile in urma am avut 2 cazaturi cu bicicleta aproape de zona lombara si de atunci mi sa agravat durerea astept un raspuns este grav?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua ! Am si eu dureri in zona lombara, iar durerea se extinde in zona fesului din partea stanga si muschiul biceps femural tot din partea stanga.Exista vreun tratament pentru asa ceva?Va multumesc.Astept un raspuns cat mai repede.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am aceste dureri de circa 10 zile.eu am facut o radiografie la coloana dar dr a zis ca nu este cazul de tratament .intrebarea mea este de ce am aceste dureri ,cu ce ot scapa de ele?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am dureri f.mari in zona lombara mai ales in timpul noptii si in repaus,nu mai dorm bine de vreo 2 luni.Am fost la medicul reumatolog si mia dat tratament cu TRATUL,DICLOFENAC si un alt inflamator.Pe timpul tratamentului durerile sau ameliorat f.putin,iar cand l-am terminat durerile au revenit si mai puternic,mai ales in timpul noptii.Ce e de facut?Va rog ajutati-ma!am 1,80inaltime,99kg si muncesc in constructii,deasemenea sofez.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am avut o operatie de hernie de disc in zona lombara, acum trebuie sa fac gimnastica medicala, locuiesc in Craiova, as vrea sa-mi recomandati un cabinet cu astfel de exercitii.

Mariana319125683

acum 15 ani

este o clinica noua pe str. caracal, nr. 86- clinica irina.este super dotata in domeniul recuperare-fizioterapie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De cateva zile am dureri in zona lombara.De fapt am dureri atunci cand alerg,stranut,ma aplec.care ar fi cauza?ce pot face in acest sens?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De cateva zile ma confrunt cu o acuta durere de spate,durerea coboara chiar mai jos ajungand la zona soldurilor as vrea sa stiu despre ce boala ar putea fi shi cui as putea sa ma adresez pentru investigatii shi tratament Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In urma cu 2 ani am avut un accident auto,in urma caruia am fost diagnosticata cu tasare de vertebre,dislocare T11-T12,o dubla hernie de deisc cervical,precum si 5 coaste rupte pe paratea draepta ,va rog sa imi spuneti daca o s apot sa raman vreodat insarcinata si astfel sa im pot duce sarcina(vreau s amentionez faptul ca am 31de ani,am facut handbal de performanta 12 ani,iar dupa 6 luni de repaus la pat si o cura de recuperare si tratament adecvat la baza de tratament de la Eforie Nord,mi-am relut activitate zilnica si ce-a de la sala de sport)
va multumesc anticipat.
va doresc o zi buna cu sanatate.

o

acum 13 ani

Este foarte important sa tratati cauza si nu efectul(durerea). Acest lucru poate fi obtinut prin exercitii zilnice si utilizarea unui scaun ergonomic(kneeling chair) care are inaltime reglabila si aseaza coloana intr-o pozitie fiziologica and este utilizat. Il puteti vizualiza la orice cautare pe google. Daca va intereseaza, va rog sa ma contactati: [email protected]

Vila Rocco Eforie Nord

acum 10 ani

Baza de tratament Grand din Eforie Nord are intr-adevar rezultate exceptionale intr-o gama larga de afectiuni ale coloanei.