dureri la pulpa piciorului

Reumatisme degenerative

Postata de Viorel99119058 cu 11 ani in urma.

De ce dupa o alergare de 30 minute dar cu un efort considerabil doare pulpa piciorului, simt ca niste cutie...sageti ..in pulpa....doare cateva zile iar daca incerc sa mai fac efort se umfla si apar dureri groaznice.....ce sa fie????
Chiar nu mai pot merge....

Raspunsuri (2)

reflex

acum 11 ani

Masaj de relaxare.
si:
Pe partea laterala exterioara la jumatatea distantei dintre maleola si genunchi, pe traseul nervului sciatic, este un punct care se maseaza in sensul acelor de ceas pentru tonifiere - adica inainte de un efort;
Iar in partea din spate, in locul unde muschii pulpei formeaza un "v" se apasa de citeva ori si se mentine citeva secunde. Acela este un punct sensibil.
Si desigur dupa o perioada sedentara nu se face un efort fizic brusc.
Multa apa si lamiie.

reflex

acum 11 ani

www.energobiologie.ro/index.php/Terapii/Revitalizare-energetica-pentru-cresterea-performntei-sportive.html