dureri de coloana

Reumatisme degenerative

Postata de mfluturu cu 11 ani in urma.

miam facut rmn si concluzia a fost protizie discala circumferentiala si mic debord discal posterior median la l4 l5 necompresiv pe radacinile nervoase si la fel la l5 s1 ce determina contacte radiculare bilaterale postforaminale sunt sanse sa ma refac cu fizioterapia.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Da, cu tratament medicamentos, repaus ( fara efort fizic, mai multa odihna) si fizioterapie puteti evita interventia chirurgicala.