dureri de coate

Reumatisme degenerative

Postata de paun stefania cu 11 ani in urma.

buna ziua ,de cateva luni am niste dureri groaznice de coate,inainte ma dureau doar cand ridicam greutate mai mare dar acum chiar si cand tin un pahar de apa in mana ma supara.va rog din suflet daca cineva ma poate ajuta cu un sfat pentru ca doctorul de familie mi a dat numai antiinflamatoare care nu ma ajuta deloc.va multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar trebui sa consultati un medic de specialitate ( medicina interna/reumatologie) pentru evaluare clinico-biologica.

Daniela Pavaluca

acum 11 ani

Am avut durerile acestea , sint intradevar groaznice. Am fost la doctor si mi-a spus ca am ( tennis elbow)....nu stiu cum se traduce in romaneste...dar mi-a dat o injectie in cot (CORTIZON), si de atunci nu mai am probleme...au trecut 8 ani Sa sriti ca nici un medicament nu va poate alina durerile.
La fel am avut dureri mari la ambele maini......amortire, in palme si , degete...nu puteam sa imi folosesc mainile sa scriu la computer nici nu va mai spun, simteam ca am degetele umflate.., furnicaturi in degete.
Doctorul mi-a spus ca am Carpel Tunnel....uitati-va va rog la translatie si vedeti diagnosticul in romaneste. M-a operat la prima data la o mana si dupa o luna am avut operatia la cealalta mina . Operatia dureaza 30 minute... nici nu se vede unde am avut taietura....Daca vrei mai multe info, e-mail me la [email protected]

lucretia

acum 10 ani

Buna ziua,
Am dureri de coate de aproape 2 ani, medicul meu de familie mi-a tot dat antiinflamatoare, insa dupa terminarea tratamentului la 3-4 saptamani durerilre apar iarasi.
Dimineata cand ma trezesc parca mai dor de nu mai pot , nici nu pot sa le ating,
Dca poate cineva sa ma indrume si pe mine unde sa putea sa merg pentru investigatii multumesc

Dragos

acum 10 ani

Buna ziua,

LA MULTI ANI ! Un An Nou cat mai bun !
recomandam detoxifiere si cresterea circulatiei limfatice. Pentru o posibila terapie naturista va rugam sa ne indicati telefonul dvs si orasul la email [email protected]