Dureri de clavicula

Reumatisme degenerative

Postata de Gabi Ionescu cu 10 ani in urma.

Am 43 de ani. De aproximativ o luna ma doare zilnic'' clavicula stinga, In trecut am mai avut periodic dureri dar de intensitate mai mica caroara nu le-am acordat importanta, Acum insa durerea este mai intensa si am impresia ca se extinde catre ureche si catre baza craniului. Mi se intimpla de citeva ori pe zi , tine 10-15 minute dupa care dispare. Ce poate fi oare? Ma gindesc la toate relele! Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bina sa consultati medicul internist sau reumatolog pentru evaluare ( examen clinic, buletin de analize, radiografie).