dureri cumplite

Reumatisme degenerative

Postata de hancualina cu 10 ani in urma.

Buna ziua,ma numesc Alina,am 22 de ani si de la varsta de 19 ani ma tot dor articulatiile genunchiului drept,consider ca sunt prea tanara pentru reumatism dar durerea persista la schimbarile de vreme ,de temperatura.recent m-am angajat la o fabrica si stau langa o presa ce sufla variatii de aer rece cu cald,a inceput sa ma doara si articulatia de la umarul dreptcu iradiere spre gat,insa la genunchi parca e senzatia ca imi taie cineva rotula,atat de tare ma doare.un sfat daca se poate si nu e un mare deranj.va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Trebuie sa consultati un medic reumatolog pt investigatii amanuntite.

hancualina

acum 10 ani

Va multumesc .

Medic.Fares

acum 10 ani

Va recomand capsulele Articulatii sanatoase, 1-2 capsule de 3 ori pe zi si ceaiul Articulatii sanatoase 3 cani de ceai pe zi intre mese.Sunt remedii naturale cu efect antiinflamator, antialgic, diuretic, depurativ (favorizeaza eliminarea toxinelor) si protector gastric.Sunt utile atat pentru durerile articulare de natura reumatica cat si in dureri musculare sau dorsolombare.Pentru un tratament comlex este necesar sa va adresati unui medic de specialitate.Multa sanatate!