Durerea de spate- dependenta de tratament

Reumatisme degenerative

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

dak se poate va rog mai multe tehnici importante ptr masajul spatelui

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Te sfatuiesc sa mergi la un kinetoterapeut pentru cateva sfaturi, sau la un curs de masaj
Numai bine

alina catalina128429

acum 15 ani

Daca ai probleme cu spatele masajul este f.bundar nu va rezolva problema,ai nevoie si de un tratament.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

un medic mi-a pus in graba diagnosticul de platfus. am 41 de ani si nu stiu daca aceasta problema e posbil sa apara asa de tarziu. ciudat mi se pare faptul ca nu a facut nicio legatura intre scolioza si spondiloza de care se pare ca sufar, asa cum reiese si din radiografii. pt ca pe zi ce trce durerile se accentueaza, as dori investigatii mai amanuntite, insa nu prea stiu de unde sa incep.

o

acum 13 ani

Este foarte important sa tratati cauza si nu efectul(durerea). Acest lucru poate fi obtinut prin exercitii zilnice si utilizarea unui scaun ergonomic(kneeling chair) care are inaltime reglabila si aseaza coloana intr-o pozitie fiziologica and este utilizat. Il puteti vizualiza la orice cautare pe google. Daca va intereseaza, va rog sa ma contactati: [email protected]