Durerea cervicala

Reumatisme degenerative

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

mi s-a pus acest diagnostic acum 3 ani de catre dr.exergian florin de la sp.bagdazar.am facut fizioterapie si ma refacusem, dar intre timp am mai nascut un copil, am ridicat din nou si am facut efort destul de mare, iar acum am degetele de la mana stanga aproape complet amortite.iar noaptea ma trezesc de durere.

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

in urma cu 4 ani am fost operata de HDLS1-L5 iar acum de cateva luni ma supara f tare zona cervicala .Ar putea fi o hernie cervicala?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De aproximativ un an am dureri de umeri si cervicale,dar totodata ma supara si la mijlocul coloaei , dupe aproximativ o ora de durere {aproape zilnic dimineata}incepe o durere apasatoare in varful capului {cateva minute}, dar in timpul acesta ma simt agitata si simt ca o sa cad jos.Se urca si tensiunea in acest timp{am verificat}, imediat imi revin , raman cu o durere cervicala si a umerilor. Am fost la medic , am facut mai multe analize, chiar si film la coloana cervicala { doua inele sunt imflamate. Ce indrumari mi-ati putea da ?

Daniel15277165

acum 15 ani

Cea mai buna recuperare a coloanei vertebrale este kinetoterapia si masajul medical si va spun din proprie experienta. Eu am dureri in paretea lombara si am mers la un cabinet de recuperare si m-am simtit foarte bine. Sante vero se numeste e pe la circa 13 de politie pe la piata 1 decembrie www.santevero.ro multa sanatate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As dori sa stiu daca aceasta boala se poate vindeca si cum

andrei125111062

acum 15 ani

tratament: chiropraxie, hirudoterapie, apiterapie, kinetoteapie. probata si cu rezultate, metoda e veche de cateva sute de ani nu este exerimentala. 0762280475.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

desi nu sant semne neurologice tipice ca amorteli ale maini sau parestezi durerile de ceafa sant insuportbile

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o problema la muschii gatului situat in spate :) si l-am fortat si numai pot sa misc capu stanga dreapta ...spune-ti voi...ce fac.. :D

o

acum 13 ani

Este foarte important sa tratati cauza si nu efectul(durerea). Acest lucru poate fi obtinut prin exercitii zilnice si utilizarea unui scaun ergonomic(kneeling chair) care are inaltime reglabila si aseaza coloana intr-o pozitie fiziologica and este utilizat. Il puteti vizualiza la orice cautare pe google. Daca va intereseaza, va rog sa ma contactati: [email protected]