durere persistenta de umar de 5 luni

Reumatisme degenerative

Postata de katakitoka cu 12 ani in urma.

Pe sotul meu il doare foarte tare umarul,doar cand il misca /ridica in fata.Daca il ridica oblic,fata spate nu il doare.Cat de serioasa este problema aceasta?Uneori recurge la flamexin si ketonal care ii amelioreaza durerea.va multumesc.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Si de 5 luni nu a fost la un medic reumatolog??

katakitoka

acum 12 ani

Nu,nu a fost.

Iuli

acum 12 ani

Trebuie sa mearga. Nu este normal sa stea atata timp. 5 zile inteleg dar 5 luni... Incercati cu plasture antireumatic pana ajungeti (cat de repede) la medic. Cu mentol, nu cu ardei!

katakitoka

acum 12 ani

Multumesc.Stim si de plasturi(si/si).Flamexin si ketonal a luat la recomandarea medicului de familie.
Eu aveam nevoie de raspunsul unui medic specialist,ca sa stiu cat de repede se impune consultul de specialitate.Din cauza serviciului ii este greu sa isi ia liber.Va multumesc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ac***a in vedere durata indelungata a manifestarii, este imperativ sa mergeti la un medic reumatolog(binenteles cu trimitere de la medicul de familie). flamexinul si ketonalul sunt benefice, dar nu trateaza cauza ci doar simptomatologia, si nici nu se pot lua pe termen atat de lung, zi de zi. in cazul in care nu isi poate lua liber deloc de la serviciu, exista si clinici private, chiar daca sunt mai scumpe, va puteti face o programare chiar la ore mai tarzii incat sa nu lipseasca nici de la serviciu.

va urez o seara buna

katakitoka

acum 12 ani

Multumesc.O zi buna!