durere osoasa

Reumatisme degenerative Infectie osoasa

Postata de danielagrigore cu 12 ani in urma.

buna ziua!

de cateva luni ma incearca o durere inpexplicabila...pe os,in jurul osului,o durere seaca....acum catva seri a inceput cu o durere mai usoara la mana stanga a durat cateva ore( durere usoara dar jenanta) la cateva ore piciorul stang....a doua zi spre seara piciorul drept insa de aceasta data durerea a tinut mai toata noaptea si a fost mult mai intensa ,o durere de la nivelul genunghiului in jos....i mi dadea o sensibilitate la indoirea lui...mentionez din nou: durerile sunt la nicvelul oaselor ,se muta de la mana la picior si tot asa, nu au aceiasi intensitate unele mai profunde altele mai usoare, tin cateva ore sau chiar o zi . daca ati putea sa mi spuneti despre ce este vb....inca un amanunt daca conteaza , acum 2 luni am avut o infectie la masea si am luat foarte mult antibiotic. va multumec!

Raspunsuri (7)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Cati ani ai? Ce boli ai mai avut? Durerile unde sunt exact, caci mainile si picioarele au multe oase si multe articulatii.... de obicei dor articulatiile, sau durerea poate fi pe un treiect nervos. Trebuie o descriere amanuntita a traseului dureros. Pe de alta parte altceva ai mai observat? Umflarea articulatiei, roseata pe undeva? Ce se intampla noaptea la caldura? Cum te trezesti dimineata? Ai si amorteli?

danielagrigore

acum 12 ani

am 25 de ani...alte boli nu am mai avut durerile sunt localizate pe toata lungimea mainii pe langa os ,la picioare de la genunghi in jos de asemenea pe toata lungimea osului ....seara ,in pat,durerea este mai intensa si tinde sa se localizeze spre rotula....dimineata nu prea puteam sa indoi piciorul cu f mare lejeriate...pe parcursul zilei ma dor genunghii....sunt niste dureri ciudate:)....roseata,umflaturi....nu sunt.

danielagrigore

acum 12 ani

am 25 de ani...alte boli nu am mai avut durerile sunt localizate pe toata lungimea mainii pe langa os ,la picioare de la genunghi in jos de asemenea pe toata lungimea osului ....seara ,in pat,durerea este mai intensa si tinde sa se localizeze spre rotula....dimineata nu prea puteam sa indoi piciorul cu f mare lejeriate...pe parcursul zilei ma dor genunghii....sunt niste dureri ciudate:)....roseata,umflaturi....nu sunt.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Cred ca cel mai bine mergi la un specialist reumatolog, poate fi vorba de un reumatism de tip inflamator. Nu la BFT, la Reumato!
Sanatate!

danielagrigore

acum 12 ani

multumesc mihaela pt raspuns.....am fost la medicul de fam.,mi- a dat sa fac.ASLO si mi-a iesit f putin marit (220) .acum sa ma duc cu rezultatul sa vedem ce zice! multa sanatate si tie!

Diana

acum 11 ani

am 22 de ani si am exact aceleasi simptome dupa o operatie la gingie au aparut... cum esti? s-a descoperit ceva?

didea nela

acum 10 ani

buna de citeva zile am o durere pe pe maini si pe picioare pe oase va multumesc