durere maini ...

Reumatisme degenerative

Postata de politm cu 12 ani in urma.

buna ziua , de vreo 2 luni a inceput prima data sa ma doara ca marimea unei amprente umarul drept , s-a mutat la un genunchi , apoi la amandoi , acum ma doare la maini , cum tin palmele pe masa in partea dreapta osul de la incheietura in jos , daca iau ibunofren ii ok . Cu greu pot face o intoarcere a mainii la incheietura , ma scuzati dar si stersul cu hartie igienica ii o problema , mentionez am 60 de ani , va multumesc .

Raspunsuri (5)

politm

acum 12 ani

ibuprofen am vrut sa spun .

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru stabilirea unui diagnostic şi stabilirea conduitei terapeutice ar fi recomandat consultul unui medic reumatolog

politm

acum 12 ani

Va multumesc , dar asi vrea barem sa stiu cam in ce categorie pot fi incadrat , adica ii reumatism ?

liliana

acum 10 ani

ma doare mainile rau la inchieturile de la degete

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil, da