Durere la omoplat când inspiri?

Reumatisme degenerative

Postata de EllaElena cu 5 ani in urma.

Bună ziua! De 2 zile am o durere la omoplat atunci când inspir. Oare care ar fi cauza ?
Mai ales când stau pe scaun la muncă și trag aer în piept fără să sesizez, parcă mă doar și mai rău ! Ce ar putea fi ???

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Poate sa fie o nevralgie intercostala, poate sa fie ceva ce tine de cavitatea pleurala sau o alta afectiune. Trebuie investigata. Va rog sa incepeti prin a merge la medicul de familie si a cere o trimitere in acest sens.

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )