durere in zona ficatului

Reumatisme degenerative

Postata de roxy_goe2005 cu 11 ani in urma.

buna ziua,am si eu cateva intrebari pentru dv.,de o luna de zile am dureri in zona ficatului si in zona bazinului dreapta iar durerea se transforma in arsuri,in de o luna de zile vomit in fiecare zi iar voma este galbena si amara,am fost la medic mia facut un eco dar a zis ca nu am nimik mia luat sange pt analize iar analizele au iesit bine doar ca sunt anemica fierul este scazut asa mia zis,tensiunea o am 8cu5,10cu5,mam lasat de fumat nu mai beau cafea nu mai beau sucuri decat apa beau de o luna,nu pot sta langa un fumator,iar la ultimul ciclu mia inttarziat 11 zile iar cand mia venit mia venit o mucoasa maronie in cantitate foarte mica si a tinut o zi,iar dupa 4 zile dupa un act sexual cu sotul meu mia venit ciclu curat adica sange normal cum venea inainte,si ma tinut o zi si a curs tot asa putin,nu am facut un test de sarcina dar daca eram insarcinata nu se vedea la analizele sangelui?va rog raspundeti la intrebari ca deja o iau razna,va multumesc,sanatate.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Nu ti-a spus ca ar putea fi vorba despre o colica biliara? Dupa cum descrii voma [amara] ar putea fi de la colecist. Daca vrei, poti lua REDIGEST de la hofigal,cate doua capsule de trei ori pe zi, cu o jumatate de ora inainte de masa. Este un produs natural din pipota de pasare si armurariu. Pentru a vedea daca esti insarcinata ,se determina nivelul hormonului HCG, din sange.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil vi s-au recoltat analize uzuale care nu pun in evidenta prezenta unei sarcini ( determinarea de beta HCG- hormonul gonadotropina corionica umana- seric)
Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic. Daca se infirma prezenta unei sarcini, este bine sa fiti reevaluata intr-o sectie de medicina interna.

Andreea

acum 7 ani

Buna ziua si eu am aceasi problema , am 16 ani si de 1 luna nu mi.a venit ciclu si din cauza ficatuluo vomit in fiecare zii tot galben ... Ce este de facut?