Durere de bazin

Reumatisme degenerative

Postata de gvalentinag cu 12 ani in urma.

Ma doare spatele la bazin pe partea dreapta catre fesa si ajunge durerea catre ovar.Ce poate sa fie?Vreun tratament ceva daca e poate

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

aceasta durere din pacate nu este specifica pentru o boala anume . in afara de aceasta durere, va cunoasteti cu alte boli? urmati vreun tratament?
va recomand un consult la medicul de familie, un set de analize de sange care sa includa transaminazele(TGO, TGP), probele de inflamatie (VSH, PCR, fibrinogen), probele renale (uree, creatinina), o ecografie abdomino-pelvina, si in functie de acestea si de consult, se poate pune un diagnostic si administra un tratament corect.

va urez o zi buna

gvalentinag

acum 12 ani

Va multumesc din suflet,alte boli nu am urmez peste 2 zile sa ma duc la medicul de familie

elena corlade

acum 7 ani

am dureri in zona lombara si bazin,dureri ce se acutizeaza cand respir adanc. sunt in italia si mi-a expirat cardul de sanatate,ma puteti ajuta cu vreun sfat?