Donare de sange

Reumatisme degenerative

Postata de cristian182 cu 15 ani in urma.

Sunt donatoare de sange de peste 3 ani. Acum cateva zile am auzit de la cineva (cadru medical)ca cei care au o boala reumatoida nu este indicat sa doneze sange. Nu mi-a explicat de ce. Mentionez ca din ianuarie am fost depistata cu sindrom reumatoid. Mai pot sa donez sange chiar daca nu fac un tratament cu medicamente.
Va multumesc anticipat,
Ana

Raspunsuri (1)

cristian182

acum 15 ani

Sunt donatoare de sange de peste 3 ani. Acum cateva zile am auzit de la cineva (cadru medical)ca cei care au o boala reumatoida nu este indicat sa doneze sange. Nu mi-a explicat de ce. Mentionez ca din ianuarie am fost depistata cu sindrom reumatoid. Mai pot sa donez sange chiar daca nu fac un tratament cu medicamente.
Va multumesc anticipat,
Ana