discopatie lombara

Reumatisme degenerative Discopatie

Postata de Narcisa18103833 cu 15 ani in urma.

buna ziua.am 39ani,in urma cu ian si jumatate am fost diagn cu discopatie lombara.de o sapt am dureri foarte mari in zona lombara mai mult pe partea dreapta,noaptea de pe la ora4 ma ridic din pat deoarece nu mai pot sta pe nici o parte de dureri.in afara de unguente ,gimnastica si antiinflamatoare nu am facut nimic binenteles din lipsa timpului.nu stiu ce sa mai fac pt a trece de aceasta criza care a aparut deoarece am facut efort fizic,va rog mult ce a-s putea sa fac?medicul mi-a spus ca daca nu am grija de mine pot face iernie de disc.oare am facut iernie de disc?discopatia lombara este periculoasa pt mine pe viitor?va multumesc.vali 68

Raspunsuri (9)

iute

acum 15 ani

draga vali,intereseaza-te daca la tine in localitate este vreun medic care practica acupunctura si mergi direct la el .Trebuie sa urmezi cateva sedinte cate considera el dar cu siguranta vei simti o ameliorare ,pentru ca eu cunosc cazuri care s-au simtit bine dupa acupunctura.iti doresc multa sanatate!!!

Narcisa18103833

acum 15 ani

mareluze.multumesc pt sugestie.eu sunt din bucuresti,si spre rusinea mea pot sa-ti spun ca nepotul sotului meu are cabinet de acupunctura,dar din pacate din lipsa timpului eu nu am puut merge sa fac ,cateva sedinte de acupunctura.am facut in urma cu 10 ani{pe atunci nu aveam aceasta afectiune}si m=am simtit extraordinat de bine,deci cred in acupunctura.si cred ca trebuie sa mi fac timp si pentru sanatatea mea si cu siguranta ma voi decide sa fac acupunctura.iti doresc si tie multa sanatate si numai bine.vali simona

Monica155108416

acum 15 ani

si eu am discopatie lombara ,si m-ar interesa daca a facut careva tratament cu celestone ( solutie injectabila) ? si daca s-a ameliorat durerea

Daniel15277165

acum 15 ani

Salut! Cunosc foarte bine aceasta afectiune pentru ca am si eu. Iti spun sincer la probleme de coloana mai ales la cele cu deplasari de discuri intervertebrale cum ai tu acupuntura este frectie la picior de lemn pentru ca acele acelea nu iti baga discul intervertebral la locul lui intre vertebre. Cel mai bun tratament este gimnastica medicala si masajul medical. Eu am fost la un centru de sanatate particular si in 2 saptamani pot sa spun ca deja sunt alt om. Sante Vero se numeste - www.santevero.ro du-te acolo ca nu ai nimic de peirdut si au si preturi mici. Multa bafta!

andrei125111062

acum 15 ani

tratament: chiropraxie, hirudoterapie, apiterapie, kinetoteapie. probata si cu rezultate, metoda e veche de cateva sute de ani nu este exerimentala. 0762280475.

Teodor22131248

acum 15 ani

salut,sunt nou p forum si nu stiu daca am postat unde trebuie dar poate ma ghideaza cineva.
am fost diagnosticat cu discopatie lombara dar problema mea este ca sunt practicant al culturismului competitional si nu-mi pot permite sa renunt la antrenamente.
exista o slutie si pentru mine/?

Alex10

acum 13 ani

Salut. Bunica mea a fost diagnosticata cu discopatie lombara. A incercat un tratament cu ozon la nu cabinet particular din Bucuresti, iar apoi acelasi tratament la alt cabinet in Craiova, dar situatia nu s-a imbunatatit, din contra. Aveti vreun sfat sau recomandare? Multumesc!

amyss

acum 11 ani

http://www.ifamilia.ro/boli/boli-reumatice/lumbago-%C5%9Ei-lombosciatica

vlad

acum 9 ani

Ce stiti despre spondilolistezis, se vindeca sau e mai rea ca hernia de disc ? Mie mi s-a zis ca niste hernii mai vechi s-au retras, dar ,,noutatea,, este acest spondilolistezis L5- S1 de circa 3 milimetri.Nici nu stiu, sa ma bucur sau sa ma intristez ?