Despre fizioterapie

Reumatisme degenerative

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

m-ar ineteresa si pe mine ce studii se fac ka sa devii un fizioterapeut de specialitate....este neaparat sa faci facultate???sau exista si colegii sau postliceale pentru asa ceva....si ce materii se studiaza...eu sunt la liceu si sunt la profil uman,filologie....se poate sa dau mai departe la fizioterapie???mi`ar placea sa imi raspundeti la aceste intrebari.multumesc!

Raspunsuri (2)

Daniel15277165

acum 16 ani

Buna!!! Tii neapart sa te faci fizioterapeut? Eu sunt student la kinetoterapie si vreau sa spun ca este foarte frumos. Se ocupa cu tot cu recuperarea medicala. La facultatea de medicina o gasesti fizioterapie dar nu stiu daca e postliceala sau facultate. Mult succes!

Utilizator21534664582

acum 5 ani

Buna! Eu sunt inca in liceu, dar ma gandeam deja la ce vreau sa fac in viitor. O varianta ar fi biochimia, iar cealalta kinetoterapia. Ai putea sa imi povestesti, te rog, ceva in legatura cu ce faci? ^^