de ce scap obiecte din mana?

Reumatisme degenerative

Postata de maronica cu 14 ani in urma.

imi tremura mana dreapta,scap obiecte din mana si pozitia miini e anormala mai ales degetele 1,2,3,4.tremur cind incordez mana mai mult timp.am cazut cu citiva ani in urma,apoi am ridicat saci ff. grei.am dureri pe antebrat pe partea ulnara a miinii pana la cot cu senzatie de incordare involuntara.

Raspunsuri (4)

floryny

acum 13 ani

De ce nu incerci sa mergi la un control medical, sa-ti faci o radiografie?

maronica

acum 13 ani

multumesc,voi consulta un specialist.

Csara

acum 13 ani

Da, consulta un medic ortoped sau chiar neurolog... poate fi chiar nevoie de tratament medicamentos, scaparea obiectelor involuntara din mana nu este o problema de neglijat. Poate fi vorba despre un sindrom de tunel carpian sau altceva... va pune medicul diagnosticul in urma consultului si chiar a unei radiografii.

maronica

acum 13 ani

multumesc pentru sfat.