cum pot scapa de durerea de spate de la omoplati in jos spre dreapta spre rinichi,picior,multumesc?

Reumatisme degenerative

Postata de urdnaxela cu 11 luni in urma.

de cateva luni am dureri pe coloana cervical dar mai ales de la omoplati in jos spre dreapta spre rinichi si picior,am zis sa fac cateva sedinta de fizioterapie,am apucat sa fac 3 sedinte,mirounde cervical,masaj manual pe coloana toracal lombar,dupa 3 a sedinta noaptea m+am trezit cu unsimtom vertiginos nu puteam sta in picioare,am ajuns la urgenta de acolo la nuerolog,am facut RMNla cap nu ai nimic zice medicul,am itrerupt fizioterapia mi a prescris betaserc,tanakan,asp.cardio,intre timp durerea de spate este feroce.intre timp am aparat auditiv legat de vertij urechea interna ar fi acceptabila treaba dar durerea de spate nu m da pace,de zece zile iau un supl.celadrin=AM DIABET''''TIP.2SI IAU JANUVIA

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Durerea in zona coloanei cervicale, care se extinde catre omoplati, rinichi si picior poate fi cauzata de mai multe afectiuni. Este important sa se determine cauza exacta a durerii si sa se identifice un plan de tratament adecvat. Pentru aceasta, prezentati medicului intreg istoricul dumneavoastra medical, precum si medicatia pe care deja o luati.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/durerea-cervicala_1665
sfatulmedicului.ro/Hernia-de-disc-si-lombosciatica/hernia-de-disc-cauze-simptome-tratament_4557