Cum evolueaza reumatismul?

Reumatisme degenerative

Postata de Brandusha cu 13 ani in urma.

De curand mi s-a pus diagnosticul de reumatism degenerativ. As vrea sa stiu cum evolueaza aceasta boala si daca pe langa tratamentele clasice exista si ceva naturist. Am 41 de ani, nu sunt fumatoare, nici supraponderala (am 1,65m si 60 kg) si in adolescenta am facut sport de performanta (tenis).
Multumesc!

Raspunsuri (12)

parerea mea

acum 13 ani

Nu poate sti nimeni. Cu tratamentul clasic: fizioterapie, cure balneare, gimnastica si antiinflamatoare poate fi mult ameliorat.

Medic Epuran

acum 13 ani

Reumatismul degenerativ evoluează lent, progresiv prin distrugerea cartilajelor de pe capetele oaselor aflate în contact în articulaţie. În parte, este un proces normal odată cu înaintarea în vârstă. La vârsta de 70 ani fenomenul este prezent la toţi oamenii.

Medic Primar

acum 12 ani

Eu m-am hotarat sa incerc tratament naturist cu Best Hyaluronic Acid + Colagen 1900 mg si Best Serrapeptase de la Cluj, este foarte eficient pentru probleme reumatice, gonartroza, artroza, coxartroza etc... Il gasiti si pe internet, unde se poate face comanda:
www.naturanoastra.shopmania.biz

Linda Ionascu

acum 13 ani

Va recomand sa luati Piascledine, pentru ca are in continut extract insaponificabil de avocado si soia si ajuta la mentinerea articulatiilor. Sanatate!

felix

acum 13 ani

Buna seara, ma intereseaza foarte mult tratamentele pe baza de avocado. imi puteti spune va rog mai multe detalii despre piascledine? cum se ia, de unde, cat costa? si cat de mare este eficienta lui?

Linda Ionascu

acum 13 ani

Piascledine se ia de la farmacie si costa in jur de 50 de lei. Eficienta, este ca la orice medicament, in functie de cum raspunde organismnul la tratament. De obicei da rezultate foarte bune cu conditia sa fie luat pe termen lung.

silvia tanase

acum 13 ani

piascledine este pe baza de avocado si soia, deci natural si din acest motiv trebuie luat mai mult timp, ca sa-si faca efectul. dar daca aveti rabdare si chiar urmati tratamentul cu el, cum trebuie, veti avea rezultate multumitoare.

Dan Mihalache 0724 638604

acum 13 ani

Va recomand sa beti apa Kangen, produsa de un echipament japonez, medical, revolutionar.
Datorita calitatilor ei, acesta apa hidrateaza organismul pina la nivel de celula, inlusiv regiunile unde aveti dv probleme. Oamenii de stiinta spun ca, de cite ori avem dureri, nu conteaza zona, este un semnal dat de organism ca acea zona nu este bine hidratata.
Detalii gasiti pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.

ZINAIDA

acum 10 ani

FOLOSITI UNGUENTUL VIPROSAL USUREAZA. Va recomand sa mergeti la Sovata la lacul sarat ajuta.

stanciu melania

acum 9 ani

CE PARERE AVETI DE ALFLUTOP?

stanciu melania

acum 9 ani

CE PARERE AVETI DE ALFLUTOP?

stefan

acum 8 ani

am 41 de ani recomandatimi o alifie buna pt romatism