coxartroza

Reumatisme degenerative

Postata de razesu cu 12 ani in urma.

am coxartroza medie -stadiu 2-cu dureri mici,varsta 54 ani;ce medicatie sa folosesc?ce ma sfatuiti sa fac pana sa ajung la operatie/coxartroza bilaterala mai pronuntata pe dreapta. vamultumesc

Raspunsuri (6)

victoras

acum 12 ani

Eu am asa ceva de 11 ani si in afara de infiltratii cu ALFLUOP si un produs naturist,nerecomandat de ortoped nu am folosit nimic si ma simt destul de ok. ARTROSTOP e un produs reletiv nou pe piata si e destul de bun.Lasa-mi adresa ta si iti voi scrie.Sanatate!!

razesu

acum 12 ani

e-mail [email protected]

DORINA

acum 12 ani

VA ROG UN SFAT PT AMELIORAREA DURERILOR IN COXARTROZA!!VA MULTUMESC!!

Ioana H

acum 12 ani

Eu am inceput sa iau tratamentul cu Best Hyaluronic Acid si Colagen 1900 mg de la Cluj, este bun pentru probleme reumatice, artroza, coxartroza etc... Il gasiti si pe internet

Mihaela

acum 11 ani

Buna ziua,
te rog daca poti sa-mi dai mai multe detalii,
Multumesc
[email protected]

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul curant va poate indica un tratament pe baza de antiinflamatoare nonsteroidiene (in urma evaluarii afectiunilor asociate), antilagice , suplimente pe baza de glucozaminosulfat si fizioterapie intr-un serviciu de recuperare.