COXARTROZA BILATERALA faza incipienta

Reumatisme degenerative

Postata de razesu cu 11 ani in urma.

Am coxartroza bilaterala in faza incipienta si as dori sa stiu daca fac exercitii fizice zilnice -cite 30 min -din decubit +bicicleta camera si strada ESTE GRESIT SAU PREA MULT???? sau cit ar trebui normal sa fac?? MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este foarte bine. Exercitiile fizice sunt recomandate in bolile degenerative ( artrozice) mai ales in fazele incipiente. Informatii detaliate ( despre tipul de exercitii) sunt oferite de catre medicul de recuperare fizicala.