cine a patit ca mine

Reumatisme degenerative

Postata de alexandra4591449 cu 13 ani in urma.

buna sunt alexandra, in urma cu 10 ani m am ales cu o fractura la coloana cervicala urmare a unui accident auto.
Am stat 3 luni in gips,ulterior am fost ok, nu aveam probleme.
Dupa 8 ani au inceput dureri groaznice, si acum din ce in ce mai puternicite, un medic mi a spus sa ma operez, sa mi puna un surub, mie mi e frica de interventie de fapt de ce va fi dupa, ce ma sfatuiti, mai este cineva operat la coloana cervicala,aaaaa si vreau sa va intreb, am doua nasteri normale , se spune ca se desfac toate oasele, credeti ca nasterile normale au contribuit la problemele mele.
multumesc

Raspunsuri (2)

carmen trifu

acum 13 ani

xBuna Alexandra,
Sunt operata pe cervicala din anul 1995,tot in urmaa unui accident de masina,
Depinde foarte mult care din vertebre este afectata.La mine a fost C5 cu inlocuire de vertebra din iliac cu tija si suruburi pe care dupa 6 luni mi le-a scos.
Am fost ok daca sa poate spune dar ramai cu dureri la schimbare de vreme.

carmen trifu

acum 13 ani

daca vrei sa discutam adresa mea este [email protected]