ce e de facut ?

Reumatisme degenerative

Postata de RODICA 2011 cu 12 ani in urma.

va multumesc pentru raspuns mai vreau sa va intreb ceva durerile de cap, ametelile si traspiratiile de cap de la ce vin?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

cefaleea sau durerea de cap trebuie descrisa, sunt numeroase cauze din sfera ORL (o sinuzita), sfera reumatologica (o spondiloza cervicala), neurologica (insfucienta vertebro-bazilara, anevrism, formatiuni cerebrale inlocuitoare de spatiu), oftalmologic (tulburari de vedere, glaucom), un puseu de hipertensiune arteriala, tensiunea psihica, anxietatea, stress. medicul curant va poate indruma catre specialitatea necesara pentru investigarea cefaleei, tratament antialgic.