Boala degenerativa a discului intervertebral

Reumatisme degenerative

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

hernie de disc cu disc spart si cu frament dislocat.se poate trata fara operatie? daca da unde se poate trata?

Raspunsuri (3)

andrei125111062

acum 15 ani

daca discul era doar crapat posibilitatea de recuperare fara operatie era de 100%, dar din cauza fragmentului lucrurile se mai complica. nu cred ca-si asuma nimeni o raspundere asa mare. in fond faceti cum credeti ca e mai bine.0762280475

dorina31

acum 15 ani

intradevar daca discul era doar crapat poate,poate cine stie.eu ca si tine am avut discul spart (L5) , m-am operat la Sp Militar si acuma sunt super ok (am deja 2 ani de la operatie).multa bafta

comentarii utilizatori

acum 15 ani

pe mama mea o doare gatul lateral stanga de vreo luna.durerea coboara din spatele urechii stangi.in jos,pe gat,pana la omoplat.am fost intai la neurolog,nu s a uitat la ea unde o doare,i a recomandat rmn.la rmn ul facut i a iesit mamei o mica discopatie,drept urmare am crezut ca va termina cu durerea dupa 10 sedinte de fizioteapie.dar nu.ne am intors la neurolog si i am zis ca durerea din spatele urechii nu a trecut si chiar coboara in jos pe gat la fel ca inainte.ne a trimis la orl.orl istul ne a recomandat tomogragie cerebrala si de mastoide.am facut o si nu a iesit numic.urmeaza sa mergem peste 2 zile sa i o aratam.chiar nu stim cui sa ne mai adresam si ce sa mai facem.puteti sa ne recomandati sau sa ne dati vreun sfat in aceasta privinta?va multumesc