biluta articulatie deget

Reumatisme degenerative

Postata de AndreiPPP cu 9 ani in urma.

buna seara(sper ca am ales bine categoria). De aproximativ 2 luni am observat o biluta sub piele de aproximativ 3 mm la a 2 a articulatie a degetului mare(metacarpophalangeal joint- cam asa am gasit ca ii zice,sper ca am scris bine)nu doare, nu pare a se fi marit. ce este? ce poate fi? ce investigatii as putea face? multumesc si o zi buna!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare si recomandari specifice.