artrita reumatoida

Reumatisme degenerative

Postata de bblonda92 cu 9 ani in urma.

buna ziua. azi prietenul meu a fost diagnosticat cu artrita reumatoida. intrebarea mea este daca se poate vindeca si ce trebuie sa faca pentru a-si reveni, ce alimentatie trebuie sa urmeze in paralel cu tratamentul medicamentos primit? care sunt sfaturi generale pe care sa le urmeze pentru a da rezultate bune. multumesc!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Va trebui sa urmeze un tratament indelungat pentru a impiedica boala sa evolueze si de aceea este bine sa fie evaluat periodic de catre medicul reumatolog. La ora actuala nu se poate vorbi de vindecarea poliartritei reumatoide ci doar de remisiune .

bblonda92

acum 9 ani

dar in privinta alimentatiei, ce trebuie sa manance? pe ce alimente se poate baza regimul pentru a ajuta pe timpul medicatiei(metotrexat, acid folic, si inca ceva care incepe cu p, nu stiu cum ii zice)?

buna

acum 9 ani

Medicina nu stie cauza acestei boli. Medicamentele date sunt toxice, cu efecte adverse sigure si enumarate in parte pe hartia insotItoare. Medicamentele nu au vindecat pe nimeni pana acum.
Deci care este sansa ca ele sa-ti vindece prietenul ?
Zero. Apeleaza mai bine la o medicina care stie excact cauza cat si modul in care se poate elimina aceasta.
Cauta in internet si mai ales in youtube materiale despre “Noua medicina germanica” sau “Noua medicina germana”

Caci daca te duci la un mecanic auto care nu a putut repara niciodata o masina, care nu are habar de la ce s-a putut strica masinacare da cu ciocanul in tabla crezand ca asa repara se repara motorul, care pune zahar in benzina si ulei in portbagaj in ideea de a ajuta la reparatie, atunci esti singur de vina.
Daca mecanicii ar face numai 0,01% din greselile medicinii nici o masina nu ar circula pe strada. Insa oamenii inca nu stiu la cine se duc.

bblonda92

acum 9 ani

dar in privinta alimentatiei, ce trebuie sa manance? pe ce alimente se poate baza regimul pentru a ajuta pe timpul medicatiei(metotrexat, acid folic, si inca ceva care incepe cu p, nu stiu cum ii zice)?

bblonda92

acum 9 ani

dar in privinta alimentatiei, ce trebuie sa manance? pe ce alimente se poate baza regimul pentru a ajuta pe timpul medicatiei(metotrexat, acid folic, prednison)?

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Va recomand capsulele Biomobil 1 cate 1-2 capsule de 3 ori pe zi in cure de 3 luni alternativ cu capsulele Biomobil 2 timp de 3 luni.Sunt remedii naturale care se pot asocia unui tratament cu alte medicamente.Multa sanatate!