artoza

Reumatisme degenerative

Postata de Hoția Claudia cu 12 ani in urma.

ce medicati imi recomandati pentru boala artrozica vertebroperiferica decompensata algic si functional?multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

tratament de fizioterapie o data la 6 luni si daca mergeti si consultati un medic BFT(recuperare),va va prescrie si tratamentul medicamentos,iar daca nu doriti sa mergeti la fizioterapie,consultati un reumatolog.

Hoția Claudia

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns,am uitat sa mentionez ca nu am voie sa fac fizioterapie,avind multe alte afectiuni!

Medic Epuran

acum 12 ani

Un medic reumatolog ar putea să vă ofere cele mai competente sfaturi legate de tratament