tuse

Retete

Postata de kalilsiyasmine cu 13 ani in urma.

de 2 saptamani am o tuse seaca iritativa [ obositoare] in accese si uneori ma sufoc tisind, am o durere in piept si am o senzatie de insuficienta cardiaca . in primele zile am facut febra 39 si nu ceda pana nu am inceput tratamentul cu claritromicina, algocalmin, ambroxol 4 zile. apoi tusea s-a accentuat si e f zgomotoasa. ce investigatii ar trebui sa fac ? [ la radiografie pulmonara a iesit fara leziuni... OK ] am mai luat si eurespal, apoi prospan , sirop de nuci , ridiche neagra, miofilin , dar TUSEA nu cedeaza deloc ! ce-mi recomandati ? ce investigatii sa fac ?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Continuaţi tratamentul cu Eurespal 3 comprimate pe zi încă 2-3 săptămâni şi dacă tusea nu dispare mergeţi la un pneumolog şi la un medic ORL-ist

ioana alexandra

acum 12 ani

pai parerea mea , este ca daca tusea dumneavoastra a fost si obositore si te sufoci tusind si este mult mai grav ca inainte, eu e sfatuiesc sa consulti medicul specialist in probleme pulmonare ...... dar nu stiu daca ai folosit aceste aplicati... ceai de nuca si foi de ceapa... sau sa fierbi apa si sa pui sare si sa sai cu capul acoperit cu un prosop si sa inhalezi aburii sau daca nu ai voie cu apa sarata incearca cu otet..... mult succes si iti urez multa multa sanatate!

MembruMobileApp1481148003

acum 7 ani

Si eu iau fac ceai de foi de ceapa cum a scris "Ioana Alexandra" mai sus. ESte foarte eficient, daca mai combini si cu un sirop expectorant gen *** si te scoti foarte rapid.