trombocite(plt)

Retete

Postata de misulica 41 cu 8 ani in urma.

La analize am constatat ca am nr trombocitelor(plt) 513 care este mare! care este cauza si ce tratament trebuie sa urmez pentru a reveni la normal? va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , trombocitoza trebuie interpretată in context clinic (simptomatologia dumneavoastra , istoric medical ) dar si corelată cu celelalte analize (hemograma ) . Odată identificată cauza ne putem gândi si la o atitudine terapeutică .