SUCURI LA COPII

Retete

Postata de tanase7135716 cu 15 ani in urma.

BUNA TUTUROR !AS VREA SA STIU CAT SUNT DE BUNE SAU NU SUCURILE PT. COPII CU VARSTA 2-3 ANI.SUCURI DE GEN CAPY,PRIGAT ETC.SAU APA MINERALA.PANA ACUM FETITA MEA IN VARSTA DE 2 ANI SI 7 LUNI A BAUT NUMAI APA PLATA,ACUM VREA NUMAI APA MINERALA

Raspunsuri (6)

Georgiana151130460

acum 15 ani

te sfatiui sa-i dai fetitei tale apa plata si sucuri naturale,cele gazoase nu sunt bune.

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Ar fi bine sa incerci sa faci acasa daca ai timp, sucuri naturale sa-i dai copilului. De ce sa ii dai sucuri cumparate din magazin care nu sunt 100% naturale, cand poti sa ii faci tu acasa? Din morcovi, mere, pere, portocale, piersici, grapefruit etc. Cat despre apa minerala eu cred ca nu este asa buna pentru rinichii mici ai copiilor. Numai bine si daca mai ai intrebari nu ezita sa scrii.

mariana141135892

acum 15 ani

Buna elena
Intaradevar cum ti-au spus si fetele cel mai bine ar fi sa ii dai sucuri naturale facute in casa, dar ai grija pt ca sucul de banana, de morcov constipa.
Inafara de fructe poti folosi si legume cum ar fi telina, rosii, ardei fiecare are multe vitamine si ajuta si in diferite afectiuni.Evita sa-i dai bauturi gazoase.
Daca te intereseaza retete de sucuri te pot ajuta
Numai bine

Florin309132661

acum 15 ani

Buna,
Nu sunt deloc de acord cu sucurile din comert,gen capy, prigat,oricita reclama s-ar face la ele nu sunt suta la suta naturale,noi bem doar suculet facut in casa din morcov,mar ,piersica,e foarte bun si sunt sigura de calitatea lui. Numai bine

simona166117244

acum 15 ani

Buna Elena,
Ma alatur "fetelor" si-ti spun si eu ca nu sunt de acord cu asa-zisele "sucuri naturale" din comert.
Bine ar fi sa-i faci tu fetitei , suc natural, in casa. Poti combina fructele cu legumele. Sunt f santoase si naturale.
Ai grija ca dupa ce-l faci ,nu-l poti pastra timp indelungat, sucul trebuie consumat pt ca se oxideaza.
Pentru sanatatea puiului tau, eu zic ca nu-i o munca dificila.
Eu imi fac zilnic, suc de fructe si iti pot spune ca ma ajuta foarte mult, mai ales ca sunt insarcinata. Nici n-am mai racit iar imunitatea mea e vizibil imbunatatita.
Numai bine !

razvan

acum 13 ani

Va asteptam la restaurantul nostru din incinta pavilionului central de le Romexpo pentru diferite evenimente Nunti, Botezuri http://restaurantcupola.blogspot.com/ Un loc minunat pentru aniversarea dumneavoastra.