remediu

Retete

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Cu ce ceaiuri /plante pot sa-mi detoxifiez organismul ??

Raspunsuri (5)

colnago

acum 13 ani

Un tratament de detoxifiere eficace este cu bautura bioactiva Tahitian Noni, fara contraindicatii.

Iuli

acum 13 ani

Aha, dupa ce vindeca cancerul, diabetul, astmul si altele, noni asta mai si detoxifiaza? I-auzi!

colnago

acum 13 ani

Noni nu "vindeca" nici cancerul, nici diabetul, astmul, nici nimic...AJUTA organismul prin substantele sale bioactive : xeronina, scopoletina, dalmachantanul, etc. Da, este un excelent detoxifiant.

Ionescu

acum 13 ani

Cele mai eficiente si simple ceairui pt. acest scop, la modul general, sunt ceaiurile de
urzica, galbenele si salvie. Se pot lua alternant sau mixate.

doctor floc

acum 13 ani

cel mai bun remediu pt detoxifiere este urmatorul: se ia un bebelus de 3 luni si se face sex total cu el pana moare. apoi se taie cuburi si se pune la fiert. din ciorba se face frectie pep***a(nedepilate) pana da sangele. sangele astfel obtinut se trage printr-un chilot murdar si se bea destupat la temperatura camerei. se recomanda de 3-4 ori pe saptamana. de preferat la crese.