pls help

Retete

Postata de mdmandor cu 13 ani in urma.

va rog daca ati putea sa ma ajutati sunt la un fel de facultate sa zicem asa de asistent medical generalist si sunt in anul 1 mia dat o tema (referat ) INGRIJIREA PACIONTULUI/BOLNAVULUI IN EVUL MEDIU si nu gasesc nici pe net niciunde si sa vad daca ati putea sa ma ajutati poate uni dintre voi ati terminat sc asta si stiti de unde as putea lua.multumesc

Raspunsuri (1)

Gigi

acum 13 ani

in evul mediu daca dorest sa-ti spuna pacientul ce -l doare si sa fi convins ca nu te minte ai administrezzi un ceai nu prea concentrat de (datula stramonium ) ca sa spuna adevaru ce-l doare si daca te inerveaza ai dai un ceai de (cucuta ) daca nu moare incepi cu ceai de (digitalis lanata,AL IEI USOR ,digitalis purpurea si il dai gata cu claviceps purpurea ) nu are antidot si nici revers este sigur.