medicul de familie

Retete

Postata de mary50 cu 14 ani in urma.

Daca o persoana are tratament recomandat de la doi medici unul neurolog si unul urolog in total trei medicamente din lista A si patru din lista B,medicul de familie de ce nu poate sa prescrie tratamentul recomandat de cei 2 medici.(tratamentul trbuie facut luna de luna)

Raspunsuri (1)

silvia

acum 14 ani

Trebuie sa vezi ce spune legea. Medicii de familie spun ca medicul care ti-a eliberat reteta are el insusi(sau ar trebui sa aiba) contract cu CASA de asigurari si ar trebui sa-ti dea reteta gratuita pe numele lui. Este firesc pe de o parte dar nu stiu exact ce spune legea.