lovitura cap

Retete

Postata de raileanu04 cu 9 ani in urma.

buna ziua ma numesc iasmina am 22 de ani si in urma cu un an m.am lovit puternic la cap in partea stanga de un stalp din fier atunci pe moment nu am avut nimic ma durut cateva zile atat tot iar acum am mereu o senzatie de disconfort si o durere suportabila mentionez nu am fost la nici un control pana acum

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Pentru linistea dumneavoastra, puteti face un computer tomograf cerebral.

raileanu04

acum 9 ani

dar pana reusesc sa ajung la un medic imi puteti spune daca poate fi ceva grav.

luminita270

acum 9 ani

Diagnosticul nu se poate da asa usor,exact ce ti-a indicat dna/dl Doctor.Nu poti da un dg. numai daca te uiti la capul unui om,logic.Mergi,fa-ti un CT(eventual cu substanta de contrast) sau un RMN,care este mult mai edificator si mai putin periculos(risc de iradiere).Stai linistita,toti am luat cate un cap ,,de pamant,, in copilarie.Senzatia dureroasa pe care o experimentezi poate avea si o raceala,sinuzita samd.SANATATE!

raileanu04

acum 9 ani

va multumesc frumos pentru sfat

luminita270

acum 9 ani

Sa auzim de bine!