BECLOFORTE inhaler, aerosol

Retete

Postata de Aurora Mihaela cu 12 ani in urma.

DE CE NU SE MAI COMERCIALIZEAZA?
CE MEDICAMENT L-AR PUTEA INLOCUI.
MENTIONEZ FAPTUL CA MI-A FOST RECOMANDAT SERETIDE DISCUS, DAR ACESTA IMI RETINE APA IN ORGANISM.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Beclofortele inhalator aerosol nu se mai comercializează deoarece era prea ieftin. Poate fi înlocuit cu o multitudine de alte inhalatoare conţinând substanţe precum: budesonid, ciclesonid, fluticazonă sau mometazonă (medicamente ca Pulmicort, Frenolyn, Flixotide)

Ionela

acum 12 ani

Becloforte a reaparut si se cheama Clenil Jet beclometazona, ma bucur ca ma chinuiam sa il aduc din Italia si acum se gaseste la noi si e si compensat, e doar 10 ron cu reteta si mai are si un spacer gratuit inclus in cutie, de poti sa il inspiri cel mai usor

laura

acum 10 ani

Se mai gaseste si acum dupa un an? Si la care farmacie?