am astm?

Retete

Postata de iuliiulian cu 12 ani in urma.

tusesc f f mult si mai ales de demult cam 2 ani. Am crize de tuse o data la 2..3 zile la 1 saptamana...la 1 zi dar si din ora in ora. tusesc sec si pana nu expectorez macar putin...nu ma calmez.Ma doare deja f rau si gatul pt ca ma fortez sa tusesc, ma fortez sa expectorez. Am fost si la medic si nu sant multumit nici de tratamentul primit pt ca odata ce am oprit antibioticul dupa 1 saptamana am inceput sa tusesc din nou.Sa IAU ANTIBIOTIC DIN NOU? AM ASTM?unne sa ma duc pt un consult fara graba si care sa ma inteleaga?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă cauza acestor simptome descrise nu este din sfera ORL, sau digestivă(esofagiană, gastrică), este posibil să fie vorba de o afecţiune pneumologică (ex. astm bronşic). În acest ultim caz recomand consultul unui medic pneumolog.