titlu intrebare

Reproducerea umana asistata

Postata de TANITA cu 13 ani in urma.

de vreo 2 zile am greturi imi vine sa vomit doar seara...ciclu trebuie sa-mi vina pe 31 martie.pot sa fiu gravida??

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Simptomele de sarcina nu apar atat de curand. Poti fi gravida daca ai avut contact sexual neprotejat, dar aceste greturi nu au legatura cu sarcina.

TANITA

acum 13 ani

pai ne dorim copil de vreo 5 luni incercam dar...in fiecare luna imi vine ciclu..

Iuli

acum 13 ani

Am inteles. Inca o data, simptomele unei sarcini apar cel mai devreme in saptamanile 6-7, deci in nici un caz aceste stari de greata nu sunt influentate de o sarcina. Aceasta ar putea fi prezenta, insa NU EA da starile de greata. Fie este vorba despre un deranjament stomacal de etiologie diversa, fie de autosugestie.