Extragerea ovulelor – Fertilizarea in vitro

Reproducerea umana asistata

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 27 ani si am fost operata.mi/au scos ovaru drept ,dar rezulta ca nu pot face copii,stiu ca sant tratamente ,dar intrebarea mea este la ce risc ma supun?

Raspunsuri (3)

Florentina92100217

acum 15 ani

Lipsa unuia dintre ovare nu determina lipsa unei sarcini, pt ca lunar este eliberat un ovul, fie el din ovarul drept, fie din ovarul stang. Daca intarzie sa apara o sarcina, ar fi bine sa mergi la un medic! Numai bine!

simona166117244

acum 15 ani

Buna andreea,
Sunt multe mamici care au reusit sa aiba numai cu un ovar.Atata timp cand ovarul e functional si nu exista alte probleme de fertilitate ale cuplui, bebelusul trebuie sa apara.
Daca incercati de mult timp sa aveti un bebe, este foarte bine sa mergeti la un medic specialist.
Numai bine!

nicolae10087192

acum 15 ani

buna andreea,aceeasi problema a avut-o si prietena mea si din fericire a ramas insarcinata si a dat nastere unei fetite.sper din suflut sa reusesti si tu ea a fost tratata de d-nul dr cocosila de la spitalul; caritas .iti urez mult succes si cu incredere in tine vei reusi