anovulatie

Reproducerea umana asistata

Postata de simona5488316 cu 12 ani in urma.

sunt diagnosticata cu sterilitate primara pot ramane insarcinata daca urmez tratament pentru stimulare ovariana ? dar mai am si ovare polichistice cu pereti pilosi?

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

diagnosticul de sterilitate(infertilitate) primara inseamna doar ca nu puteti ramane insarcinata. primul pas ar fi gasirea cauzei infertilitatii si tratarea acesteia. daca nu poate fi gasita o cauza sau aceasta nu poate fi tratata atunci exista cateva metode la care puteti recurge, cum ar fi fertilizarea in vitro (FIV), inseminarea intrauterina, etc.

va urez o zi buna

Floricel

acum 12 ani

Da, singurul care poate sa dea viata este bunul D zeu. Am luat si eu nu mai stiu cate tratamente, am fost si operata la ovare, dar fara nici un rezultat.Atunci cand te abandonezi pe tine si iti pui nadejea in CEL DE SUS, atunci se intampa miracolul.Sa fie bun cu tine Tatal din cer si sa-ti dea ceea ce-ti doresti.

O zi superba, Floricel

simona5488316

acum 12 ani

multumesc frumos

Laszlo

acum 12 ani

In urma cu 9 ani sotia mea a fost diagnosticata cu sterilitate primara am urmat tratamente costisitoare insamintare artificiala pana ce doctorul a spus pas(doctor bun de altfel),peste asta s-a mai adaugat problemele mele cu nr foarte mic de spermatozoizi in sperma!!Nu ne-am pierdut speranta ne-am rugat foarte mult si acum am o fetita de 7 si un baietel de 5 ani.Incredete in doctorul atotstiutor ISUS CRISTOS .O zi buna

simona5488316

acum 12 ani

poate a fost un medic bun si a spus pas insa la mine toti medicii spun sa merg mai departe cu tratamente pt ca o sa reusesc dar nu stiu cand ..sa va traiasca copii si sa va bucurati de ei