Usturime in gat

Remedii naturiste

Postata de Sandra m. cu 9 ani in urma.

De 3saptamani mă deranjează o usturime in gat.am fost la medicul ORL, care a spus ca nu am nimic, deși gâtul meu este roșu. Am încercat cu comprimate de supt, sirop, spray tantum, dar degeaba. Mentionez ca am un bebe de 1luna.il pot imbolnavi pe bebe?ce cauza poate avea usturimea mea?dar remediu?precizez ca înainte de usturimea in gat, am avut o tuse seaca tot vreo 3saptamani, care între timp a încetat sau s-fi transformat in aceasta afectiune a gatului?

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand comprimatele Plantusin, 1-2 comprimate de supt de 3-4 ori pe zi timp de 10-14 zile.Pentru tuse se poate asocia siropul Plantusin forte 1 lingura de 3 ori pe zi si ceaiul Hapciu, 3 cani de ceai pe zi.