unghii

Remedii naturiste

Postata de daniella12 cu 12 ani in urma.

ce tratamnet natural stiti pt cresterea unghiilor si pt exfoliere,intarire ceva sa am aks?ms mult bye!

Raspunsuri (3)

Pena

acum 12 ani

Tine unghiile 10-15 min intr-o solutie formata din ulei cald de masline cu zeama de lamaie. Dupa cateva zile, vei vedea rezultatul. Succes.

google

acum 12 ani

Pentru intarirea unghiilor:
infuzati 1 lingura de coada-calului in 450 ml apa fierbinte, lasand timp de o jumatate de ora. Cufundati unghiile in infuzia astfel obtinuta, timp de 10 minute zilnic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

desi nu se poate face reclama la produse pentru aceasta problema, dar la o simpla cautare pe acest site sau pe orice alt motor de cautare, veti gasi foarte multe produse inclusiv medicamente (~~vitamine) special pentru unghii, sau pur si simplu cereti la farmacie aceste lucruri. de obicei, daca nu este unul din semnele unei boli, aceasta afectiune este corectata relativ usor dupa administrarea corecta a acestor vitamine...

va urez o seara buna