sunt prea sp***a !

Remedii naturiste

Postata de Allemary cu 12 ani in urma.

Buna...Am 20 de ani ...1.58 si 43 de kg...sunt foarte sp***a...nu sunt nici foarte dezvoltata...cum as putea sa pun cateva kg . Nu stiu daca are vreo relevanta faptul ca uneori am palpitatii ...stari de nervozitate...sunt foarte sensibila..simt cateodata un nod in gat care parca ma sufoca..am stari de somnolenta ...nu ma satur de somn. uneori dorm cate 12 ore pe zi...pofta de mancare am si nu prea...insa nu sunt prietena prea buna cu carnea..am momente in care mananc carne ...dar alteori nu ...ce as putea face pentru a ma ingrasa consistent.. chiar imi doresc sa pun cateva kg bunee...va multumesc anticipat. si va doresc o seara placuta in continuare

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Neaparat efectuati un control endocrinologic, s-ar putea sa fie o insuficienta tiroidiana.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum a scris si Iuli mai sus, manifestarile dumneavoastra se potrivesc cu semnele unei afectari de glanda tiroida. trebuie sa va prezentati la medicul de familie, sa luati o trimitere catre un medic endocrinolog unde vi se vor face mai multe analize printre care si cele specifice tiroidei (freeT4, TSH).

va urez o zi buna

Oana

acum 8 ani

Am 17 ani, 1.50 so 30 kg. Viata sexuala a fost ok pana cand o copkila de 10 ani m-a luat pe sus si m-a rotit pana m-a luat cu lesin.Specific ca nu sunt anorexica dar sunt foarte subtirica (talie mica aproape 50 cm brate subtiri cam 15 cm sus) Asta mica cand ma vede ma ia pe sus si ma lipeste de toti peretii parca-i posedata.Ne-am cantarit si ea are 40 kg desi e mai scunda si are bratele mult mai grosute si e tare puternica si mi-e frica de ea.E normal?