stafilococ auriu

Remedii naturiste

Postata de cistina 2151 cu 11 ani in urma.

nepotelul meu de 6 ani are stafilococ auriu care ar fi tratamentul naturist

Raspunsuri (7)

colnago

acum 11 ani

Un tratament naturist, dar doar complementar, ar fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Nu are reactii adverse, nu are contraindicatii.

cistina 2151

acum 11 ani

multumesc mult dar in urma cu 5 luni i-am dat ACIDOFILUS timp de 3 luni si iata nici un rezultat

colnago

acum 11 ani

Bautura Noni nu are legatura cu Acidofilus, Noni este un fruct care are efecte benefice asupra a organismului, prin substantele "bioactive" din componenta (proxeronina, aminoacizi, vitamine, dalmachantanul, etc.).
-dureri acute si cronice;
-ocrotirea sanatatii prin tinerea in echilibru a sistemului imunitar;
-mentinerea starii de vigurozitate a organismului,asigurand vitalitatea sa, stimuland si capacitatea intelectuala;
-tulburari menstruale;
-obezitate;
-astm bronsic si alte afectiuni ale sistemului respirator;
-imbolnaviri ale sistemului osos: reumatism, dureri articulare, artrita;
-osteoporoza;
-tulburari ale sistemului nervos:stari depresive, insomnii,etc.;
-hipertensiune arteriala;
-diabet zaharat de grad2, adica cel care se afla in faza in care se administreaza tratament medical cu tablete, nu cu insulina injectata;
-boli ale pielii, parului;
-scleroza multipla;
-diferite alergii; imbolnaviri ale rinichiului;
-comotie cerebrala, etc.;
-tumori canceroase.

Gasiti info:
http://www.youtube.com/watch?v=pPDMJjz7_S4

cistina 2151

acum 11 ani

multumesc f mult

Cornelia

acum 11 ani

Buna,
Cel mai bun rezultat in cazul acestor afectiuni se obtine prin Homeopatie. Trebuie sa gasesti un medic homeopat bun la care sa apelezi, deoarece in Homeopatie este foarte important medicul homeopat.
Multa sanatate!

cistina 2151

acum 11 ani

multumesc f mult asta e mai greu sa gasesc medicul acum ii dau Reishi

cistina 2151

acum 10 ani

va rog spuneti si pretul eu vreau pt copil de 6 ani multumesc